DATABASE Shows Kennels JUDGES REGISTRATION SITE
Login:
Password:

Titles

GRAND CH RUS, RUS CH, RUS JCH, JCHRKF, CJW, CW , RB WJW, MJW

Certificates

2 x Юный Победитель Клуба

COI (Wright)

1.5625%

Inbreeding

DANKA - 3 : 4

Pedigree


GRAND CH RUS, RUS CH, RUS JCH, JCHRKF, CJW, ...

CHERNYI ALMAZ INNIGER BUOL


CH CLUB RUS, GRAND CH RUS, RUS CH, BGR CH, Black swa winner, ...

ARTIC TRAVEL LYBIM


CH CLUB RUS, RUS CH, CH RKF (RUS), EAW

TUGRIC

MAMAJ

INDIGIRKA


CH RKF (RUS), EAW

G-ZITA


MITYA

DANKA


ARTIK TREVEL CHABADA


3 x CH CLUB RUS , GRAND CH RUS, RUS CH, BGR CH, Black swa winner, ...

A MODUN


TORNADO

NJUTCHA


KUO


EREMA


CH RKF (RUS), EAW, CH RFLS (RUS)

BOMBACHKA

Some results of attending shows

In this section you can see some information about show achievements of the dog, based on the show results from SHOWS section.

Date of show Show name Country Class Number of dogs in class Number of dogs on the show (same sex / all)
Status Result
Judge
03.04.2021 ГЛАВНАЯ ВЫСТАВКА НКП ЯКУТСКАЯ ЛАЙКА РАНГА "ПОБЕДИТЕЛЬ НКП 2021"
Russia Club Champion 2 13 / 28
Speciality (Club champion) 002, ex.
Ovsyannikova Yulia Valeryevna
06.09.2020 НОВОРОССИЙСК НГОО КС, ЧФ РФСС Russia Open 1 2 / 2
National б/м, ex.

CAC
Чемпион РФСС
Alexandr Nikitin
06.09.2020 НОВОРОССИЙСК НГОО КСС Канис" КЧК Russia Open 1 3 / 6
Speciality (ССС) б/м, ex.
Best Male
CCC
Gorodilov Stanislav Valentinovich
29.08.2020 Ставрополь, РКО СК Альянс, CACIB, Specialty YL Russia Open 1 3 / 5
International б/м, ex.
Best Male, BOB
CAC
Чемпион РКФ, КЧК
Ovsyannikova Yulia Valeryevna
23.08.2020 Новороссийск, Элита, Black Sea Cup 2020, CACIB, Specialty YL Russia Open 1 4 / 6
International б/м, ex.
Best Male, BOB
BIG - 3

CAC
Чемпион РКФ, КЧК, BIG-3, Гордость России 3
Ostrovskaya Marina Grigoryevna
22.08.2020 Иркутск, Иркутская Городская Общественная Организация Общества Любителей Собак Лидер Russia Open 1 2 / 3
International неяв., n.p.
Lobakin Viktor
26.07.2020 ЯКУТСК, ЯРАС, ПК, КУБОК ЯРАС Russia Open 1 8 / 16
Speciality (CW) 001, ex.
Best Male, BOB
BIS - 1

Club Winner
Gachina Oksana Anatolyevna
26.07.2020 Якутск, ЯРАС, ЧФ Russia Open 1 6 / 13
National б/м, ex.

CAC
Gorodilov Stanislav Valentinovich
25.06.2020 ЯКУТСК, ЯРАС, КУБОК ЯРАС, ЧРКФ Russia Open 1 6 / 12
National б/м, ex.

CAC
ЧРКФ
Gachina Oksana Anatolyevna
21.06.2020 Virtual Dog Show. "Yakutian Laika.Online World Cup»" Males, intermediate , open, working, winnwr, champion, NBC champion, veteran class
Russia Winner 4 41 / 41
International 001, ex.

CW, Reserve best male
Vasilyev Oleg
21.06.2020 Virtual Dog Show. "Yakutian Laika.Online World Cup»" BIS
Russia Winner 1 6 / 11
International 001, ex.

CW, Reserve best male
Khomasuridze Revaz Revazavich
23.02.2020 IDS ВЛАДИВОСТОК / SPECIALTY /Клуб Дискавери Russia Intermedia 1 5 / 9
International неяв.,
Vasilyev Oleg
22.02.2020 Владивосток/Артем Russia Intermedia 2 8 / 15
Speciality (ССС) б/м, g.
Kuplyauskas Evgeniy Stasovich
22.02.2020 Владивосток, ОКО Дискавери, ЧФ Russia Intermedia 1 4 / 7
National б/м, g.
Navarro Carmen
25.01.2020 Арсеньев, ОО ПКиФК, ЧФ Russia Intermedia 1 1 / 1
Regional 001, ex.
Best Male, BOB
CAC
ЧФ
Yanchev Oleg Vladimirovich
26.05.2019 IDS, МОСКВА, ВСЕМИРНАЯ ВЫСТАВКА СОБАК РОССИЙСКИХ ПОРОД 2019 Russia Junior 4 13 / 25
International 001, ex.
Best Junior
CAC.j
RB WJW
Petru Muntean
25.05.2019 МЕМОРИАЛ А.П.МАЗОВЕРА (CACIB FCI)
Russia Junior 5 14 / 23
Speciality (CW) 001, ex.
Best Junior
CAC.j
MJW
ЮПК, ЮЧРКФ
Alexandr Nikitin
07.04.2019 ЯКУТСК ЧЕМПИОН НКП 2019 Russia Junior 3 13 / 27
Speciality (Club champion) б/м, v.g.
Bobikova Valeria Valerievna
16.03.2019 ЯКУТСК ЯГОО Зооклуб "Любимец" КЧФ
Russia Junior 3 6 / 9
Regional 001, ex.
Best Junior, BOB
CAC.j
Patrina Marina Mikhaylovna
24.02.2019 МОСКВА ЕВРАЗИЯ, КУБОК РКФ Russia Junior 8 25 / 44
International 003, ex.
Lashkova Olga Nikolayevna
23.02.2019 МОСКВА ЕВРАЗИЯ 2019 Russia Junior 8 24 / 41
Speciality (CW) б/м, ex.
Rony DOEDIJNS
03.02.2019 ВЛАДИВОСТОК / Артем ОКО "Дискавери
Russia Junior 2 11 / 20
Speciality (CW) 001, ex.
Best Junior
BIS.junior - 1

Junior Club Winner
Ovsyannikova Yulia Valeryevna
03.02.2019 ВЛАДИВОСТОК / Артем ОКО "Дискавери" ЧРКФ Russia Junior 1 3 / 6
National б/м, ex.
Best Junior
CAC.j
ЮЧРКФ
Gachina Oksana Anatolyevna
02.02.2019 ВЛАДИВОСТОК / Артем ОКО "Дискавери" КЧФ Russia Junior 1 2 / 4
National б/м, ex.
Best Junior
CAC.j
Abrakimov Shamil Masumovich
Last update was 30.09.2020     
Sire:
Dame:
Date of birth:
08.04.2018
No pedigree:
RKF R. 5370118
Sex:
Male
Tattoo / Chip:
AKM 11975/643000000100051
Colour:
Black & White
Breeder:
Kennel "CHERNYY ALMAZ"
СИДОРОВА Л.И. SIDOROVA L.I.
Owner:
Kennel "CHERNYY ALMAZ"
СИДОРОВА Л.И. SIDOROVA L.I.
Address:
Russia
ЯкутскYakutsk
Phone:
+79142718366
E-mail:
Website:
Offspring in base:
0 males
0 females

PICTURES

Photo by unknown
Photo by unknown
Web scripts ''Virtual breed database 2.0'' - Copyright ©, 2004-2021 Y.Semenov - All rights reserved. // Site opens 12, april 2019